Sennik Włosy

Sennik Włosy

Włosy w snach są odbiciem stanu psychicznego lub zdrowia śpiącego. Czasem symbol ten określa przyszłość śpiącego, może być wskazówką, podpowiedzią. Sen o włosach jest bardzo różnie interpretowany, dlatego trzeba się przyjrzeć wszystkim okolicznością, które mu towarzyszą.

Włosy lśniące i zadbane to bardzo pozytywny znak. Zwiastują długie i dostatnie życie. Są zapowiedzią powodzenia i sukcesu, który uda nam się osiągnąć dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy. 

Czesanie włosów jest symbolem marzeń i pragnień, które już niebawem uda nam się zrealizować. Drugie znaczenie wskazuje na próżność i egoizm śniącej osoby.

W złym stanie, zaniedbane oznaczają że zbyt ostro traktujesz samego siebie. Jeśli pokochasz i docenisz swoją osobę, osiągniesz szczęście. 

Długie zazwyczaj występują w snach osób zmysłowych i bardzo atrakcyjnych. Sen taki jest również przestrogą przed próżnością i popadaniem w samouwielbienie. W snach mężczyzn symbol ten wskazuje na chęć posiadania młodej i atrakcyjnej partnerki.

Krótkie są symbolem braku akceptacji własnej osoby, lub jakiejś części swojego charakteru. Mogą także ostrzegać przez ukrytym wrogiem, który udaje naszego przyjaciela.

Kobieta o męskim owłosieniu oznacza, że brak Ci pewności siebie. Mężczyzna o kobiecym owłosieniu– uważaj  na niewierność ze strony partnera. 

Czarne są symbolem młodości i witalności. Siwe zwiastują smutek i rozczarowanie. Rude przestrzegają przed obdarzaniem zaufaniem osób, które na to nie zasługują. Kolorowe – zbytnio bujasz w obłokach.

Czesać kogoś innego oznacza, że wszystko ułoży się po Twojej myśli, jeśli uwierzysz we własne siły. Bądź cierpliwy i wytrwały. 

Stracić – stracisz coś cennego dla Ciebie. Jeśli sam je obcinasz, sennik wróży kłopoty, lęk i nędze. 

Masz obcinane włosy– ktoś chce Tobą zawładnąć. Kiedy Ty obcinasz włosy komuś, sennik przestrzega przed ukrytym wrogiem.

Kobieta z ładnymi włosami jest zwiastunem pięknej przyjaźni i miłości. Młodym mężczyzną zapowiada piękną, oddaną żonę. 

Włosy proste oznaczają, że łatwo osiągniesz cel. Kręcone zwiastują problemy i przeszkody. 

Włosy zmarłego wskazują na Twój brak poszanowania wartości i autorytetów, który wkrótce obróci się przeciwko Tobie.

Farbowanie włosów – próbujesz ukryć swoją prawdziwą naturę. 

Mycie włosów– uda Ci się uporać ze starymi problemami. 

Noszenie peruki – chcesz odmienić swoje życie. 

Włosy w zupiekłótnie i waśni.