Sennik Zmarły

Sennik Zmarły

Sny o zmarłych, choć zazwyczaj są straszne i przywołują negatywne emocje i odczucia, nie zawsze mają negatywny wydźwięk. Często śnimy o zmarłych, których znaliśmy. Sny takie są wyrazem tęsknoty i żałoby a niekiedy wynikają z emocjonalnej więzi łączącej nas z daną osobą. Nie należy się takich snów obawiać. Czasem dusza zmarłego pragnie coś przekazać przez sen naszej podświadomości, szczególnie jeśli widzimy zmarłego jak żywego. Należy wtedy postarać się zapamiętać jej słowa. 
Niekiedy symbol ten jest zwiastunem zakończenia pewnego etapu w życiu, a tym samym rozpoczęcia nowego. Może chodzić tu o nową pracę, zmianę miejsca zamieszkania czy wejście w nowy związek. 
Sen, że zmarła bliska Ci osoba może zwiastować popsucie relacji łączącej Cię z nią. 

Sen o zmarłym dziecku raczej nie zwiastuje faktycznej śmierci, jest to symbol niepowodzeń w strefie zawodowej i materialnej. 

Jeśli zmarły leży w trumnie, oznacza to, że uporasz się z problemami, które od dawna nie dawały Ci spokoju. 

Zmarły mąż lub żona często śnią się w czasie żałoby i są wyrazem naszej tęsknoty za współmałżonkiem. Jeśli w realnym życiu nasz małżonek żyje, Sennik zwiastuje kłótnie, nieporozumienia a może nawet rozstanie

Zmarła matka lub ojciec – Wróży nadejście niekorzystnych zmian, na które nie będziemy do końca przygotowani. Jeśli jesteśmy w żałobie, symbol ten jest wyrazem naszego smutku i tęsknoty za rodzicem.