Sennik Tygrys

Sennik Tygrys

Tygrys we śnie symbolizuje pierwotne potrzeby i instynkty, które choć nieuświadomione, mają wpływ na nasze życie. Sennik wzywa do zaakceptowania ich, a tym samym do akceptacji samego siebie. Drugie znaczenie wskazuje na chęć dominacji i trzymania kontroli nad innymi ludźmi. 

Biały tygrys zapowiada intrygi i nieporozumienia, które odbiją się bardzo negatywnie na naszej psychice. Powinniśmy ograniczyć, a najlepiej zerwać kontakt z nieprzyjaznymi nam osobami. 

Sen o oswojonym tygrysie jest zapowiedzią pomocy ze strony zaufanego kompana i przyjaciela, na którego możemy liczyć w trudnych sytuacjach.

Sen o tym, że tygrys Cię atakuje, oznacza, że Twój wróg uzyska nad Tobą przewagę i zwycięstwo. Jeśli Ty wychodzisz zwycięsko z walki z tygrysem, już wkrótce pokonasz swoich wrogów. 

Tygrys w klatce jest zapowiedzią pokonania problemów i realizacji najskrytszych marzeń, natomiast tygrys na wolności wskazuje na umiłowanie wolności i niezależności śpiącego. 

Matka z młodymi tygrysami jest symbolem kobiecej siły i piękna macierzyństwa. Jeśli sen taki przyśni się kobiecie, oznacza to, że jest lub będzie dobrą matką. W snach mężczyzn sen taki wskazuje na chęć założenia rodziny lub wyraża tęsknotę za silną, niezależną kobietą.