Sennik Dom

Sennik Dom

Dom we śnie odzwierciedla nasze wnętrze, stan psychiki oraz osobowość. Symbol ten wyraża nasze wewnętrzne Ja, naszą duszę. Wygląd domu jest odbiciem kondycji psychicznej i emocjonalnej śpiącego. 

Zaniedbany, brudny, stary dom jest symbolem problemów z samym sobą, sennik nawołuje do zadbania o swoje zdrowie psychiczne. 

Nowy, piękny dom oznacza dobrą kondycję psychiczną, silną osobowość oraz dobre nadzieje na przyszłość. 

Dom rodzinny to emocjonalny powrót do czasów naszego dzieciństwa. Trzeba tu uwzględnić, jakie emocje towarzyszą nam podczas tego snu, oraz jaki mamy stosunek do naszego prawdziwego domu rodzinnego. 

Dom dziecka wyraża lęk i uczucie osamotnienia. Zastanów się, co jest przyczyną Twojej samotności? Może być tak, że mniej lub bardziej świadomie odrzucasz towarzystwo innych ludzi. Winne mogą być temu traumy i zranienia wyniesione z dzieciństwa lub z wczesnej młodości. 

Letniskowy zapowiada poprawę sytuacji materialnej. Drugie znaczenie może wskazywać na wyczerpanie fizyczne lub psychiczne śpiącego i wzywać do odpoczynku.

Dom publiczny oznacza, że tęsknisz za wolnością i niezależnością. Uważaj jednak, aby nieodpowiednie zachowanie nie zniszczyło Ci reputacji. 

Dom w budowie to symbol powodzenia w interesach i w biznesie oraz ustatkowanej sytuacji rodzinnej. 

Jeśli we śnie spotykasz obcych ludzi w swoim domu, oznacza to, że przez niespodziewane zdarzenie utracisz swoje poczucie bezpieczeństwa. 

Widok domu bez mebli oznacza pragnienie uporania się z lękami i nieprzyjemnymi emocjami, które powodują u Ciebie złe emocje. 

Jeśli śnisz, że nie możesz wejść do własnego domu, jest to symbol konfliktów i problemów emocjonalnych.